Question Připojení fenylové skupiny k piperidonu?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Hledám, zda mohu použít NPP k vytvoření 4 fenypiperidinu, ale musím v podstatě vyjít z piperidonu a připojit fenylovou skupinu a nemám tušení jak.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Domnívám se, že fenylbromid hořečnatý?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
"N-fenethyl-4-piperidinon (NPP) je chemická sloučenina, kterou lze upravovat pomocí organické syntézy. Připojení fenylové skupiny k NPP zahrnuje chemickou reakci známou jako Friedelova-Craftsova acylace.

Při této reakci lze k dusíkovému atomu piperidinonového kruhu v NPP připojit fenylovou skupinu (-C6H5). Tento proces obvykle vyžaduje použití činidla obsahujícího fenyl, jako je benzen nebo aromatický halogenid, spolu s katalyzátorem Lewisovy kyseliny, jako je chlorid hlinitý (AlCl3) nebo chlorid železitý (FeCl3)."

našel jsem tohle, doufám, že to pomůže ^_^
 
  • Wow
Reactions: vis

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Je to velmi zajímavé, ale hledám připojení fenylové skupiny tam, kde je keton, nikoliv dusík.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
Omlouvám se, lmk, pokud je to lepší (třeba mi někdo ověří fakta).

"Při této reakci může být fenylová skupina (-C6H5) připojena ke karbonylovému uhlíku ketonové skupiny v NPP. Tento proces obvykle vyžaduje použití činidla obsahujícího fenyl, jako je benzen nebo aromatický halogenid, spolu s katalyzátorem Lewisovy kyseliny, jako je chlorid hlinitý (AlCl3) nebo chlorid železitý (FeCl3)."
 
  • Love
Reactions: vis

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
nebo tento

"Ano, fenylbromid hořečnatý (PhMgBr), známý také jako fenylmagnesiumbromid nebo Grignardovo činidlo, může být použit k připojení fenylové skupiny ke ketonové skupině v N-fenethyl-4-piperidinonu (NPP) prostřednictvím Grignardovy reakce.

Při této reakci působí fenylbromid hořečnatý jako nukleofil a útočí na elektrofilní karbonylový uhlík ketonové skupiny v NPP. To vede k vytvoření vazby uhlík-uhlík mezi fenylovou skupinou a ketonem, čímž vzniká nová sloučenina s připojenou fenylovou skupinou."

Budu k vám upřímný, na jiných stránkách jsem toho moc nenašel, tak jsem k tomu použil AI. ujistěte se někdo, že mám pravdu. doufám, že by to mohlo k něčemu být.
 
  • Wow
Reactions: vis
Top