Syntézy 4mmc v ethylacetátu

The Villain

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Zdravím všechny.
Nevíte někdo, při jaké teplotě a jak dlouho trvá syntéza 4mmc, při použití rozpouštědla ethylacetátu?

Je to stejné jako v toluenu nebo benzenu?
3 hodiny a zahřátí na 60 stupňů ?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Video říká:
- bez zahřívání
- Reakční doba 20 minut
- barevné změny velmi viditelné

Moje zkušenost je :
- udržujte na 40
- 30 minut reakční doba
- barevné změny jsou nepatrné, ale v určitém okamžiku zhnědne (když je tmavě žlutá, stačí počkat déle).
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
Je tento časový rámec bez použití triethylaminu?
Jen 2b4m, methylamin a ethylacetát?
Pokud tomu rozumím, ethylacetát umožňuje reakci mnohem rychleji než DCM, opravte mě, pokud se mýlím.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Ano, je to tak. Bez triethylaminu.

Ale i přes svou rychlost to není cesta, kterou bych pravidelně používal.
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
Nedáváte přednost kvůli nižším výtěžkům?
Jaký je také průměrný výtěžek, který by měl někdo očekávat od použití EA?
je také postup okyselování stejný jako při použití DCM při použití EA?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Hra na procenta výtěžnosti mě nezajímá, protože to jsou všechno řeči o maržích. Vysvětlím to níže.

K vaší otázce: Při správném postupu je možné dosáhnout ~ 55 %.
Proces okyselování je víceméně stejný.
Podívejte se na video (a vlákno) a na nové vlákno.

Více než výnosy mě zajímají poruchy. A u ethylacetátu ( ještě více než u DCM ) , je riziko, že to pokazíte, vyšší. Při použití ethylacetátu jako reakčního rozpouštědla může mít okyselení za následek tmavý nepořádek a/nebo žádnou sraženinu (+ plný odpadkový koš). Z hlediska výtěžku je to 0.

Jakákoli jiná metoda, která dává pouze 30% výtěžek, ale je robustnější, je imho jasným vítězem.


Nicméně ethylacetát je záchranou života při použití DCM jako reakčního rozpouštědla, které nahradí aceton pro okyselení, což snižuje šanci na jasně zbarvenou barvu ve vašem produktu téměř na nulu.
Ale to má svou cenu, kterou je (když nemáte nějaké profi sušící zařízení) těžší včas a správně vysušit váš produkt, což způsobuje zabarvené krusty, které je třeba odstranit před krystalizací (nebo jen rozdrtit, ale ty je lepší odříznout (uvnitř je pěkný bílý, ale vlhký, prášek).
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Mám pocit, že EA je nejjednodušší rozpouštědlo, doslova vždy čistá práce. Nevím, co se stalo, že říkáte, že je snadné udělat chybu. Myslím, že stačí trpělivá 1 kapka za vteřinu na okyselení, která dá vždy dobrý výsledek. Pokud někdo spěchá a změní rychlost kapání, pak je reálné riziko, že se to nepodaří - to je pravda.

Já jsem úspěšně okyseloval DCM acetonem, barva byla téměř bílá - stejně jako 1 kapka kyseliny za sekundu, ale když jsem zkoušel ethylacetát jindy, bylo to chvíli, takže uznávám, že použití acetonu je u DCM těžší, ale obecně má aceton své výhody.
V obou případech jsem nedosáhl opravdu úspěšného výtěžku, pokud si vzpomínám, asi 50 % (dcm), ale už si moc nepamatuji, co přesně jsem dělal, protože už je to nějaký čas a zkoušel jsem nějaké "nové věci".
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Poznámka na okraj: Nemám žádný titul z chemie.
To, co jsem popsal výše, je pouze moje zkušenost a může, ale nemusí být vědecky správné.
 
Top