Question Използване на диетил етер в синтеза на кокаин.

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Ще правя кокаин, но знам, че преди години са използвали диетилов етер в процеса на синтеза, защото той го прави много по-чист, но са спрели да го правят, защото е много опасно, но може ли някой да ми обясни как мога да го направя по безопасен начин? @GhostChemist
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Диетил етерът е само екстракционният разтворител, който са използвали. Използвайте го на мястото на какъвто и да е неполярен разтворител, който те използват, за да извлекат базовия кокаин от реакционната смес. Също така синтезирането на наркотик е нещо друго. Вие просто извличате и пречиствате наркотик, който е бил биосинтезиран от растение.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Да, прав си, това не е синтез, а екстракция и те използват ацетон, така че просто да го заменя с диетилов етер?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Ацетонът се смесва с водата и трудно се отделя. Диетил етерът не се отделя
Хлороформът не се отделя. Хексан хептан ксилол толуол керосин октан нещо, което не се смесва с вода, е това, което се заменя. Кокаиновият HCL е едва разтворим в ацетон. Ацетонът се смесва с кокаина, след което се филтрира и кокаинът е във филтъра, а ацетонът разтваря някои примеси, като по този начин ги отстранява от кокаина.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Да, поръчах етер и хлороформ ще използвам етера за извличане на основния кокаин и ще го изсуша и ще го разтворя отново в хлороформ и ще го филтрирам, което би трябвало да отърве от примесите!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,049
Points
93
Работете внимателно с хлороформ. За експ, той се взривява при контакт със силна основа.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Няколко пъти съм прекарвал кокаина си през хлороформ, но никога не съм извличал много. Най-добрият метод, който съм измислил, е да го сложа в ледено студена вода и просто да го оставя да седи и да се утаи и всичко, което може да се види, не е кокаин. Трябва да сте внимателни с кокаина и топлината. Във всички кокаини, които съм виждал през живота си, има някакъв вид захар ( може би манитол), но ако кокаинът се нагрее, се разтапя на нещо средно между прозрачно лафи тафи и карамелен сироп. Нужни са много усилия, за да го поправиш
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
41
Points
18
Знам, че имам специални предпазни мерки!
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Как тогава ще извлечете кокаина от водата? Планирам да направя процес на пречистване, но това е от добри няколко години разглеждах възможността да направя "промиване с ацетон", но IV разглеждах метода с етанол и ледено студена вода.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,427
Solutions
4
Reaction score
974
Points
113
Deals
1
Можете да неутрализирате hcl и да го утаите като свободна основа. Това е ЕДИНСТВЕНИЯТ начин, за който знам, че може да изкарате кокаина от водата. Определено не можете просто да го изпарите. След като сте направили а/б екстракция и след това сте пуснали hcl през безводен ацетон или любимия ви етер, за да се утаи hcl, той може да се изпари
 

SG1234

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 23, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Мисля да използвам безводен изопропилов алкохол или етанол за рекристализация, тъй като са по-лесни за прецеждане там, където съм.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
73
Reaction score
35
Points
18
Те извършват кристализация с диетил етер. Не екстракцията
 
Top