Синтез на фенилоцетна киселина от манделова киселина (в малък мащаб)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,049
Points
93
Схема на реакцията:
QrjteHwBoC


Синтез:
1. Манделова киселина (15,0 g) се разтваря в хипофосфорна киселина 85% aq (15 ml).
1hkByCow3X
ZCqxVdcWTX
Bp5X7NmlgV
87NRIpv2Fe



2. Йодът (15 g) се добавя на малки порции, като се нагрява при рефлукс в продължение на 1 час.
Vsc8mfixzQ
XQKpn4odGU
MiCgKaA027



3. Разтворът се излива над студена вода и суровият продукт се рекристализира от гореща вода, за да се получи безцветен кристален продукт с тегло 10 g.
Yi9qxTskp8
JfEbd61RYH
 
Last edited by a moderator:

rabbitass

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Здравейте, много се интересувам от този синтез, поне там, откъдето съм аз, е много лесно да се набавят кг L-манделова киселина, това, което ми е трудно, е да получа хипофосфорната киселина, мога ли да я заменя с друга киселина, която е по-лесно да получа?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Не мисля така. Ако можете да намерите червен фосфор, можете да използвате и фосфорна киселина. Тя е много, много по-лесна за намиране от хипофосфорната киселина. Разбира се, намирането на червен фосфор все още е проблем.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Намирането на хипофосфорна киселина е болка в задника.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,049
Points
93
Това е точно хипотетично. Трудно е да се получи, но пък подхожда най-добре. Получаването на метамфетамин от ефедрин е подобно.
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Здравейте, Уил Химик, можете ли да публикувате тема за приготвяне на Р2Р с фенилоцетна киселина? Отдавна не съм я намирал. Благодаря ви.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
той е прав, моля, това би било страхотно..
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
Имам плюс 2 кг от него, които не знам какво да правя с него, защото методът с пещните тръби е труден и не знаем какъв е най-лесният метод
 

Labchef

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Искам да опитам тази процедура, но открих, че манделовата киселина има различни каз №. Кой е правилният cas no, който трябва да използвам? Манделовата киселина се предлага в DL, S и L, мисля. Може ли да се използва някоя от тях за процедурата за получаване на фенилоцетна киселина?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Това няма значение. След редукцията хиралният център изчезва и ви остава фенилоцетна киселина.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Добре, благодаря.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Изглежда, че вие пропускате нещо тук. Възможните реагенти на фосфорна основа за редукцията са: 1:
- RP, червен фосфор с йод
- H3PO2, хипофосфорна киселина и йод
- H3PO3, фосфорна киселина и йод
- H3PO4, ортофосфорна или само фосфорна киселина и NaI или KI, натриев йодид или калиев йодид

При което H3PO2 и H3PO3 са предпочитани.
Всички те образуват HI, хидройодната киселина, която е действителният редуктор.

H3PO2 се получава от натриев, калциев или калиев хипофосфит и HCl. Потърсете "electroless nickel plating" и ще го намерите.
H3PO3 се използва в хидропониката и лозята
H3PO4 се използва навсякъде като препарат за отстраняване на ръжда, варовик и др.

Йодът се получава чрез окисление на NaI или KI.
NaI или KI се използват за дезинфекция на вода, потърсете в "Preppers" и "Survivalists".

btw. PAA. фенилоцетната киселина има много специфична и лепкава миризма, която не се отмива лесно, бъдете предупредени. Или по-добре: Тя мирише адски и вие също ще миришете, когато я приготвяте. И миризмата ще ви съпътства около седмица, независимо колко често се къпете.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
може ли да обясните съотношенията на PSEUDO и IODINE и съотношенията на H3PO3 и времето и топлината, моля, нямам достъп до H3PO2 и дали наистина работи и дали H3PO3 е добър надежден редуктор, моля, повторете
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Господине, манделова киселина ли е 2836-32-0? Може ли да се използва реагент само с 50% хипофосфорна киселина?
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
да, има видео стъпка по стъпка в youtube, просто потърсете манделова киселина / фенилоцетна киселина... добре дошли...
 
Top