Възможен нов синтез на 2,5-диметоксибензалдехид от анасоново масло/анетол

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Здравейте, момчета, намерих този интересен синтез не съм сигурен дали работи, така че приемете това като вид предложение

Синтез на 2,5-диметоксибензалдехид: Анетолът се окислява до анизалдехид, който след изолирането му се подлага на реакция на окисление на Байер-Вилигер с перфинова или пероцетна киселина. Полученият по този начин О-формил-4-метоксифенол се хидролизира. Впоследствие 4-метоксифенолът се формолира по метода на Reimer-Tiemann, а полученият 2-хидрокси-5-метоксибензалдехид се метилира с диметилсулфат до 2,5-диметоксибензалдехид.
Реакция

А : Анизалдехид от анетол чрез окислително разцепване: 20 g масло от анасон се суспендира в смес от 150 ml вода и 30 ml конц. сярна киселина; добавя се 55 g натриев бихромат с такава скорост, че температурата да не надвишава 40 °C. Реакционната смес се екстрахира с 4 x 125 ml толуол и разтворителят се изпарява. Остатъчното масло се дестилира във вакуум, за да се получи 9,1 g анисалдехид.

Б : О-формил-4-метоксифенол: 6 ml анисалдехид се разтварят в 75 ml дихлорометан (DCM). В продължение на 30 мин. се добавя смес от 12 g водороден пероксид и 10 ml концентрирана мравчена киселина. Реакционната смес е била внимателно рефлуксирана в продължение на 21 часа.
В: В 4-метоксифенол: Изпаряването на разтворителя от реакционната смес и приемането на остатъка в 100 ml воден NaOH (20%) (25 ml MeOH като съразтворител) дава 4,1 g 4-метоксифенол като бял кристален продукт след обичайните стъпки на обработка и пречистване.
Г : Формиране по Reimer-Tiemann на 4-метоксифенол: 124,1 g 4-метоксифенол се разтваря в разтвор на NaOH (320 g NaOH в 400 ml вода). Добавени са общо 161 ml хлороформ. При обичайната обработка и парна дестилация се получават 109,8 g бистро жълто масло, което не се втвърдява при престояване на стайна температура (GC/MS: 94 % 2-хидрокси-5-метоксибензалдехид).

Д: Г Метилиране на 2-хидрокси-5-метоксибензалдехид: жълтото масло от се използва без по-нататъшно пречистване. В 250-милилитрова RB колба се вливат 100 ml ацетон, 14 g безводен калиев карбонат и 10 g 2-хидрокси-5-метоксибензалдехид; сместа се довежда до температура на рефлукс и се добавят 11 g диметилсулфат. Реакцията е продължила 4 часа. Разтворителят се изпарява и суровият краен продукт кристализира в студена вода. При рекристализация от EtOH/вода се получават 8,3 g 2,5-диметоксибензалдехид (GC/MS: 98%+ 2,5-диметоксибензалдехид).
Добив: 93-02-7 97,6%

Условия на реакцията:

с титанов тетрахлорид в дихлорометан при -5 - 20; за 1,5 h;Инертна атмосфера;Реагент/катализатор;Температура;

Стъпки:

1.A-9.A Пример 2

A. В 500 ml колба с кръгло дъно с три гърла се добавят 13,82 g (0,1 mol) 1,4-диметоксибензен, 200 ml безводен дихлорметан, защита с азот и се охлажда до -5 °C. Добавя се титанов тетрахлорид (13mL) , 0,12mol) от 45mL безводен разтвор на дихлорометан, добавят се на капки 90mL 1,1-дихлорометил етер (14,94g, 0.13mol) в безводен разтвор на дихлорометан, добавя се капка по капка след 1h, разбърква се при стайна температура и се реагира в продължение на 30min Към реакционния разтвор се добавят 300g кубчета лед, 8mL концентрирана солна киселина, разбърква се в продължение на 2h, течностите се разделят, водната фаза се екстрахира с дихлорометан два пъти по 100mL, органичните фази се обединяват, органичната фаза се промива два пъти с вода, всеки път по 100mL, безводно се изсушава над натриев сулфат и се концентрира при понижено налягане до получаване на 16.22 g маслен 2,5-диметоксибензалдехид, с добив 97,6 % и HPLC 97,9 %.

Препоръки:

CN112321413,2021,A Местоположение в патентен параграф 0024-0026; 0032-0034; 0040-0042; 0047-0049; 0055
източник: https: //www.chemicalbook.com/synthesis/2-5-dimethoxybenzaldehyde.htm
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Това различно ли е или по някакъв начин по-добро от 30-годишния метод?
TVal20h3Is
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
О, лмао, добре, съжалявам, чувствайте се свободни да изтриете стъпката след това idk как да направите това
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Не, не мисля, че е било публикувано преди. Поне аз не съм виждал. Маршрутът, който публикувахте, изглеждаше малко по-различно, така че това прави 2 възможни схеми. Хубаво е да има варианти, защото става въпрос за някои нови химикали.
Не съм имал за цел да сдухвам сала ви, просто се чудех дали вашият метод има някакви предимства, защото това не е елементарен синтез.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Това е първият действителен многостъпков синтез, с който започнаха моите химически приключения... Разбира се, 2,5-диметоксибензалдехид се получава най-добре в търговската мрежа и моето пътешествие завърши с набавянето на 2-хидрокси-5-метоксибензалдехид, от който научих много важен урок (никога не слагайте целия си материал в една тестова партида или поне бъдете наясно, че така не се прави в химията).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
да, сигурен съм, че всеки е правил тази грешка в някакъв момент. трябва да паднеш, за да се научиш да се изправяш.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Като подробност, работата с диметилсулфат е на ниво на умение, далеч надхвърлящо грешката, за която говорихме... Цялото нещо е някак си предназначено за сценарий на заседнал на остров. Или просто фундаментална наука, която само доказва, че това може да се направи. Този маршрут беше пътуване, което ме замисли много и все още не е приключило доста след десетилетие (2,5-бетанитростиренът е в хладилника и чака да съм в настроение... или да намеря добра техника за бромиране с NBS и мъничкото количество HBr, което ми е останало).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
просто купете NaBr или KBr и го хвърлете в сумарния бисулфат, разтопете го и трябва да се получи HBr, след което можете да го разнесете в реакционната смес или просто в сумарната вода, ако искате разтвор. така винаги правя моите, когато не мога да си направя труда да чакам да пристигнат, когато ги купувам.
Честно казано, като начинаещ, работата с диметилсулфат е просто молба за алкилирано ДНК.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
В замяна на намек относно бромирането мога да посоча абсолютно най-евтиния и ефикасен начин за получаване на стирен, за който планирам да създам видеоклип.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Изглежда не мога да намеря никакъв източник otc на каквато и да е неорганична сол, съдържаща бромид, където се намирам.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
hmmmm isnt като atleast pool bromine acessible to u im shure u can buy it off amazon or smt if u cant find it in hardware stores. Ако е като bcdmh, можете лесно да го превърнете в бром с метабисулфат, а след това просто да неутрализирате брома с NaOH, ако нямате нищо против замърсяването с NaCl, разбира се (или ако е друго бромно съединение, можете също така да пуснете клорин в него и той да замени брома, като го освободи и след това да неутрализирате с NaOH. Просто отидете в железарски магазин и потърсете малко, те са като съкровищници, а търсенето в железарските магазини е доста приятно.). tho to be honest just buy it on the interwebs its fairely cheap u can find anything if u try hard enough.

 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Все още се надявам, че NBS ще се справи, просто не съм запознат с начина му на употреба (за съжаление няма наличен p-Tosyl). Всички той химикали за басейни, които видях, бяха на хлорна основа, наясно съм, че има и на бромна основа, но просто заключих, че не е в близкото ми обкръжение. Някога имах 1 л Br2 и той беше най-проблемният от близо 3000-те химикала, които имах по онова време, PCl3 и PBr5 също ми лазеха по нервите, но имах много повече лоши момчета в колекцията. Споменахме диметилсулфат, но от друга страна има и фосген, който ми донесе лоша репутация в предишния ми живот.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Честно казано, бромът е хладнокръвен Идк как това ти е създало проблеми Просто го запечатай в ампула
все още не съм се сблъсквал с химикал, който да ми създаде проблеми при съхранението му осмиевият тетроксид беше малко гаден, но нищо, което ампулата не може да поправи
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
и bdw ако nbs не работи, тогава просто направете бром от него с клорин. би трябвало да работи
 
Top