Question Как най-добре да се сдобиете с определени химикали

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Какъв е най-добрият начин да се сдобиете с нитрометан и други разтворители като DCM и др. в Обединеното кралство?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Нитрометанът го получавам от RC гориво, а DCM е в eBay
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
DCM е забранен в Обединеното кралство
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
От кога 😳
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Не е забранено, но е необходим специален лиценз или трябва да имате фирма, мисля, че забраната дойде през 2018 г.? Може би, вероятно греша. Забраниха го заради енвироментални опасения с атмосферата, по същото време забраниха всичко друго като сярна киселина.

Не можеш да си купиш дори препарати за отстраняване на бои на основата на DCM без лиценз или фирма за боядисване.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
470
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
По дяволите, отсъствах твърде дълго 😂😂
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
A***** все още се продават, но изискват декларация за използването им, по принцип, ако отговорите ви са достатъчно добри, те все още се продават на обикновени хора като Joe blogg's. Но наличието на добри отговори подлежи на обсъждане и тълкуване от страна на компанията, и ако те смятат, че това е основателна причина да продават.
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
DCM е забранен и в Бразилия. Гадното е, че в много синтези се използва DCM, но не се дава алтернатива на него.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Дестилирайте RC гориво, няма да получите много, но в сравнение с него е евтино. Правил съм го много пъти, първо ще дестилирате азеатроп метанол/нитрометан при около 60-70, а след като температурата достигне 100С, ще започнете да дестилирате чисто нитро. Задължително използвайте колона на Вигре.

За DCM поръчайте от constantylious777. Той ще ви го изпрати от Полша много евтино
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Горивата за RC като 16 до 20% от повечето места, обаче имам компания, която продава гориво за RC лодки. Това е 60% нитро, а 5 литра струват близо 200 паунда!!! Но това е начинът, по който съм получавал нитро досега, дълга дестилация на RC гориво няколко пъти.
Най-лошото е, че от 1 литър 20% нитро се получават може би 120 мл, ако сте добри, но плътността винаги е такава, така че знаете, че азеотропът с метанол все още замърсява нитрото ви.
 
View previous replies…

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Бихте ли казали, че все още се получава замърсяване с колона на Вигре?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Съжалявам, че трябва да се смея на това, защото мразя азеотропите, да 100% се получава замърсяване. Фактът, че метанолът и нитрометанът дори образуват такъв, трябва да ви говори за това, дори молекулярните сита не могат да се приложат, за да се отстранят останалите % метанол, и повярвайте ми, опитах.

Може би, ако си вземете колона с височина 2 м и дестилирате в продължение на една седмица многократно, ще се доближите, но претеглете в грамаден цилиндър на везна. Никога няма да достигнете плътността на чистото нитро.

Съжалявам, ако това е лоша новина, добрата новина е, че метанолът в 99,9% от случаите е незначително неудобство. Така че, просто се доближете до плътността, доколкото можете, и това все още е използваемо нитро!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
За моите цели метанолът не е проблем, познавате ли ситуации, в които той е проблем, различни от стехиометрията?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Да, наистина правя само една, при ферментацията на биомаса за производство на етанол за консумация. 15 мл са достатъчни, за да ослепеете и да ви убият, така че това е единственото ми притеснение по отношение на метанола наистина. Все още не съм завършил образованието си, така че може би някой с повече познания ще коментира и ще даде друг пример за вас?
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Трябваше да бъда по-конкретен, имам предвид къде замърсяването на нитрометана с метанол се превръща в проблем при реакциите, за които бихте използвали нитро.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Не съм го правил, не мога да докажа, че работи, но от прочетеното изглежда, че работи. Можете да поръчате N-метилацетамид от мястото, където се поръчват химикали, чуждестранните сайтове за търгове са добри, и да го хидролизирате с киселина или основа, мисля, че на оцетна киселина и метиламин. Работи се по същия начин, както при производството на метиламин от N-метилформамид.

Може би ще искате да помислите за намиране на заместител на химикала или за поръчка чрез черния пазар на dcm. Етерът работи в много случаи, но има свои собствени проблеми, които изискват малко повече внимание.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Имам стар учебник по органична химия, подарен от закритата катедра по химия в колежа, който посещавах. Това е наръчник за това как да се направи всичко.
Методът изисква монохлороцетна киселина, натриев нитрит и натриев карбонат, това е обяснено подробно от G.Patton в една тема тук.
Има и няколко други метода, но купуването би било по-лесно.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Мога да си представя, че е възможно да се закупят само тези в рамките на Обединеното кралство срещу доказателство за търговски лиценз.
В Ebay се продават много нитроетан/нитрометан, но много продавачи искат някаква форма на доказателство.

Предполагам, че това би било лесно да се фалшифицира, можете да се опитате да намерите регистрационните номера на компаниите, които биха могли да имат нещо общо с всеки случай на употреба на химикала, но нямат присъствие в интернет, така че е трудно да се намерят контакти. Можете да намерите тези номера на няколко уебсайта, сигурно има специфични за страната уебсайтове само за дружествата от Обединеното кралство, но със сигурност и специфични за ЕС уебсайтове за всички регистрирани дружества в ЕС. Бих опитал това само при поръчка на адрес, който не може да бъде свързан с мен

Друг вариант е Германия, Полша или Китай. Във всяка от тези държави има много доставчици, които могат да ви изпратят тези химикали и които може би ще пожелаят да ги преетикетират.
Току-що изпратих около 30 кашона, съдържащи контейнер 1х20 л във всеки кашон с метанол, етанол, метиламин и подобни течни химикали. Просто ги етикетирах като почистващи препарати и всички те преминаха от Полша през Германия до Белгия.

Тъй като транспортирането на тези стоки от гледна точка на логистичното прехвърляне от една държава в друга не е незаконно, а по-скоро само ограничено, това може да ви даде друга възможност.
Можете да го направите по класическия начин и да го закупите в страна като Полша от компания, която няма да ви задава въпроси, да получите официални документи за износ/внос и да го изпратите с официален куриер..има и много частни куриери, активни в Ebay, които карат всяка седмица от Полша обратно до Великобритания и обратно, ако намерите някой, който все още има капацитет в камиона си, бихте могли да резервирате място доста евтино, те също така задават по-малко въпроси обикновено.
В този случай бих използвал откраднати или фалшиви фирмени данни за куриера, както и адрес, който изглежда копроративен, но не може да бъде свързан с мен.

Надявам се, че това може да помогне :)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Всички тези неща са много верни, за съжаление в Обединеното кралство, методите, които описвате, са начини за заобикаляне на тези проблеми. 100%

Алтернативният начин е да използваме ситеми, които пропускат нитрирането, но някои от тях, като например производството на ДОМ, мескалин, тези стирени няма да се нитрират само при чистата воля и решителност на химик от подземния свят. Те наистина вземат тези забранени прекурсори и химикали, които са трудни за придобиване, и самото им притежание е толкова лошо, колкото и преследването на съединенията, които сме влюбени да правим! И точно толкова, колкото, че методите, които описвате, са обект на същото Б.С. чрез законите за измама и т.н., защото ако някой е готов да придобие обвинението заради притежаването на тези химикали. Тогава две обвинения и лишаване от свобода няма да възпрат и най-решителните подземни химици.

Съзнателното преетикетиране на дадено вещество е също толкова лошо, колкото и фалшивите документи и разрешителни, и са ми казвали, че нищо няма да вбеси съдията повече от защитата от незнание !

Все пак добра информация и/или идеи за това как хората се сдобиват с тези химикали, просто ми се иска да е малко по-либерално да се правят нещата в живота, днес гледах на назалните деконгестанти в магазините. Нито един магазин не продава псевдофедрин или етедрин в някое от тези лекарства, това е в Обединеното кралство, където не съществуват метамфетаминови смърфове.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Има разлика между това даден химикал да бъде забранен или всъщност просто ограничен за употреба извън търговския свят.
При положение че нитроетанът или нитрометанът е важен химикал като цяло, не мога да си представя, че той просто е забранен.

Със сигурност има начин да се заобиколи и да се внесе законно.
 

zagar

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
2
Reaction score
9
Points
3
Мога да ти набавя псевдоефедрин, но с удължено освобождаване, а в него има и левоцетризин, но в замяна трябва да ми покажеш как да извлека псевдоефедрин от тези хапчета.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Господин ГонзоМога да ви набавя псевдоефедрин, но с удължено освобождаване, а в него има и левоцетрин, но в замяна трябва да ми покажете как да извлека псевдоефедрин от тези хапчета.

Приятелю, споменах само липсата на псевдоефедрин, защото се интересувах от разбиването на тези тук в Обединеното кралство! И ако не можеш да извлечеш дадена съставка от таблетка, тогава да продължиш с опитите да превърнеш споменатото съединение в друго би било загуба на време и опасно, да не говорим за безотговорността ми да казвам на човек, който явно няма познания, за да си играе с химия.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
114
Points
33
Deals
62
Не е проблем за мен да го изпратя в Обединеното кралство. правя го редовно :p, както и други химикали
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
43
Points
28
Тези химикали, които се изпращат от Обединеното кралство 🇬🇧 до европейската дестинация, или се "доставят" в границите на ЕС ... С Полша като начална точка ?
 
Top