ДМТ от гама-аминомаслена киселина

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Винаги съм искал да направя ДМТ, но не можех да го направя от химикали, продавани без рецепта, а всички синтези, които намерих, изискваха NaBH4 или други негови производни. Тогава ми дойде на ум синтезът на Фишер с индол, но не можах да намеря никакви рецепти тук, или пък тези, които намерих, започваха с 4-хлорбутанал, до който също нямах достъп. Ето защо ми хрумна този синтез тук от гама-аминомаслена киселина, която се използва като хормон за вкореняване на растения.

PkjRaUMhf3


Тази рецепта правдоподобна ли е изобщо? Ако не, има ли начин да се модифицира по такъв начин, че да може да се направи с химикали, продавани без рецепта, или има ли известна рецепта за 4-(N,N-диметиламино) бутанал диетил ацетал, която може да се направи от химикали, продавани без рецепта?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28


Здравейте

Във втората стъпка естерът не може да реагира с триметоксиметан, дори и да реагира, към веригата се добавя един въглерод и веригата има 5 въглерода.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Разработих такъв метод, той може да е успешен, но не е рентабилен

NWjdrysNOq
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Не разполагам с LiAlH4, PCC или TsCl. Работих усилено, за да получа рецепта, подходяща за ОТС, но предполагам, че да се направи ДМТ от ОТС химикали е невъзможно за разлика от амфетамините.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Да, съединенията на основата на индола са скъпи и трудни за синтезиране дори чрез конвенционални методи.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Предполагам също, че няма начин да се направи 4-хлоро-1-бутанол в любителска лаборатория, без да се използва THF.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Най-удобният начин е синтезът на 4-хлоро-1-бутанол от THF. Дори и да не разполагате с вакуумна помпа, можете лесно да си направите такава.
Почти можете да го направите при концентрация 50-55%.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
5b9sFOdTBq
XzsI7r2h5R
JQ2Yxv7aKh
L5JTDuXGVl
2vOoWGlrX4

Добавянето на HCl към двойната връзка е странно, намерих справка за него(тук), но предполагам, че може да се замени с HBr и пероксид, тъй като това е по-известно добавяне, което би направило анти-Марковников продукт.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Здравейте, във втората стъпка, както казахте, не може да се добави hcl като реакция на анти-Маркониоф, реакцията на анти-Маркониоф трябва да продължи. В последната стъпка такава реакция не се осъществява, защото въглеродът е защитен от 3 кислорода. Триметоксиметанът може да реагира при киселинни, но не и при основни условия.
 
View previous replies…

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Точно така, току-що видях Бодру-Чичибабин Също така, в стъпка 2 се осъществява и вътрешномолекулна реакция.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Втози документ също така се посочва, че антимарковското добавяне на HCl е възможно, ако той се впръска в разтопен N,N-диметил алиламониев хлорид
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
При висока температура реакцията вероятно ще протече като радикална. Тези реакции са трудни за изпълнение в домашни лаборатории, това са предимно промишлени методи.
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
5-HO-aMT от ацетаминофен

BKpH0i6vd3

1. Фотолиза на ацетаминофен https://link.springer.com/article/10.1039/c2pp25341k
2. Алфа кето хлориране https://sci-hub.se/10.1080/00397910500334637
3. Образуване на индолин
4. Кондензация на алдол с ацетон
5. Редуктивно аминиране

(1) може да се използва и за получаване на 2-аминозаместени фенилетиламини
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Всички в тази тема луди ли са? Няма да се чукате с алуминиеви амалгами, HCl газ, Гринярд, фенилхидразин и т.н., а после да кажете, че NaBH4 е изключено. Ако искате триптамини, правите редукционно аминиране на триптамина с NaBH4 или каквото и да е друго, или по пътя на Шулгин с индол и оксалилхлорид - не това. Това е просто безумие и показва, че никой от вас не се занимава с това от най-много няколко месеца.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Или можете да извлечете от растенията и да приключите с това.
Всички те са на пазара...
 
Top