Разлика в реакцията на Локарт с формамид и амониев формат

kosingo

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, момчета,
Най-напред искам да кажа какъв хубав форум е това! наистина интересно!
Имам въпрос относно реакцията на Льокарт за получаване на амфетамини и може би някой тук може да ми помогне:
В литературата се говори за два различни метода за реакцията на Льокарт: един с амониев формат и един с формамид (евентуално с добавена мравчена киселина). В някои източници се споменава, че вариантът с амониев формат е по-ефективен, но тук виждам предимно описания с формамид. Защо се предпочита вариантът с формамид? Какво трябва да се има предвид при реакцията на Лойкарт с амониев формат по отношение на температурата и съотношението на смесване с БМК?
Предварително ви благодаря за всеки полезен отговор.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Може би е по-добре да попитате в темата за метода на Льокарт...
Търсих химикали за производство на амфетамини по метода на Лоукарт и се заинтересувах от калциевия формат, защото е по-евтин от амониевия формат. Всички те са за производство на формамид мисля?
Но спрях с метода на Льокарт, сега ще пробвам метода на борохидрида :)
Когато получа анонимен адрес за получаване на химикали, ще пробвам метода на Льокарт с формамид, тъй като формамидът е легален и много евтин, но не може да се изпрати с обикновена поща за поръчки по-големи от 5л.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Къде се намира аминът в калциевия формат? Трябва да направите амида от амоняк (амин), и мравчена киселина (за да направите амида). Но също така се чудех защо тук е предпочетен формамидът, защото в много документи се казва, че пътят с амониев формат е по-ефективен. Дори чичо Фестър говори за формамид и, разбира се, за N-метилформамид за получаване на метиловия вариант на бензедрин. Много странно, но сега за първи път опитвам Leuckart с формамид, защото е много лесно да се произведе от амониев формат.
 
Top