Question Какви са основните принципи на биткойн?

smuser86

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 23, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте. попаднах на един от онези банкомати, които предлагат закупуване на биткойни, и реших, че просто ще сканирам QR кода, който ми беше даден от една от онлайн платформите, за да добавя средства към сметката си. Проблемът е, че глупавото нещо изисква данъчния ви номер, така че ако го посоча при закупуването на монетите, това на практика ще означава да кажа "хей, полицаи, ще си купя малко наркотици, ето идентификационния номер на биткойн портфейла ми и цялата ми лична информация, включително домашния ми адрес, за всеки случай, ако искате да влезете на чаша кафе". Те дори заявяват, че ако посочите неправилно данъчния си номер, може да има забавяне в обработката на транзакцията, така че предполагам, че ако просто въведете някакви случайни цифри, тя просто няма да работи (Дали греша за това?).

От друга страна, разбрах, че тези биткойн портфейли са индивидуални, предполагам, че никой освен мен никога няма да ги използва, така че те не са свързани с други транзакции, които биха могли да се считат за незаконни. Смятате ли, че все още си струва да се опита?

Както и да е, какъв според вас би бил най-добрият начин да си купя малко биткойни за такива цели, без да привличам прекалено много внимание? Мислех, че това ще е много по-лесно, но очевидно става сложно, когато искате да купите "анонимна" валута, без всъщност да давате цялата си лична информация на федералните. Трябва ли да регистрирам свой собствен портфейл и след това да потърся някои P2P търговци, а след това да използвам личния си портфейл, за да направя транзакция към платформата? Предполагам, че средностатистическият потребител на наркотици на име Джо, който обича да взима по някое Н от време на време, не би се занимавал с подобни неудобства. Дали хората просто просто регистрират портфейл някъде в coinbase и след това купуват биткойни с кредитните си карти?

Извинявам се, ако това е глупав въпрос, просто съм много нов по тази тема и всъщност не разбирам как работи всичко това.
 
Top