Някой има ли рецепта за комплект реагенти на Гордън Рамзис 4mmc?

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Нямам достъп до него
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Формулировката на въпроса ви е неясна. Набор от реактиви? Искате ли да направите 2-бромо-4-метилпроприофенон? Това е прекият прекурсор. Той се получава от 4-метилпроприофенон, който се получава от проприофенон, който започва чрез няколко метода, включително пропионен хлорид. Всичко е описано тук, на този сайт. Рецептата на Гордън е тук, но вместо рецептата на Гордън е рецептата на WillD, която вероятно е извадена направо от патента. Разчупете една книга (този сайт) и седнете 🪑
 

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Видях го , частта, която липсва от рецептата, е след частта с двучасовото разбъркване, след това трябва да има само измиване и кристализиране, което погледнах, липсва количеството изопропил алкохол и неговият метод
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Говорим за кристализация? Вероятно сте прави, вероятно са го пропуснали, защото е толкова основна стандартна процедура в химията. Аналогията би била... правим торта. В рецептата са посочени 10 белтъка и 2 жълтъка. Вероятно не е обяснено как да се разделят яйцата.
Използвайте минимално количество горещ разтворител, за да разтворите праха/кристалите, сложете го в изпарител и на топло място и изобщо не го докосвайте, докато просто не се сдържите. Виждал съм някои невероятни кристали с размер 4 ммс, подобни на клъстери от кварцови камъни. Шедьоври, но не можете да ги докосвате в продължение на 6 седмици. Понякога (често) ще прекристализирате няколко пъти, това пречиства продукта. Не трябва да се притеснявате за кристалите първия път, ако знаете, че ще го направите 2-3 пъти, увеличете топлината. Изпарявайте го по-бързо, събирайте, разтваряйте отново, рекристализирайте. Едва последния път трябва да се притеснявате за размера и формата. Рекристализацията е разгледана във всеки учебник по химия в историята и в стотици писания и уроци. Излишно е да я добавяте към всеки синтез.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
от личния ми опит, най-важното при отглеждането на mmc е как поддържате температурите между 20/25 и 0 :) аз просто имам късмета да имам 3 хладилника, това дава много голяма разлика в изхода на кристалите, когато е като може би само минути на мащабирани като 2 часа, ако се постави във фурната, за да се отдели температурата му (кипящ разтвор)
 
Top