5-Мео-Мипт от 5-Мео триптамин , ще работи ли това ?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Тикал има някакъв сложен метод, който съм се чудил дали има друг начин ,

обикновено нещо подобно.

10 g 5-MeO-Tryptamine се разтварят в метанол и се разбъркват в 5 g ацетон в продължение на 24 часа. След това реакционният съд се оставя да се охлади във фризера и се прехвърля във вана с лед/сух лед. Добавят се наведнъж 70 ml 37% формалдехид, разтворен в метанол, и реакционната смес се разбърква в продължение на 30 минути, след което се добавят много бавно 10 g NaBH4 на прах, така че температурата на реакцията да не надвишава 0С.

След добавянето на цялото количество NaBH4 сместа се оставя да се разбърква в продължение на един час при стайна температура, филтрира се, ако има образувани твърди частици, добавя се HCl, докато сместа придобие рН около 3, и метанолът се изпарява (за предпочитане под вакуум). Останалата смес се промива с 3 пъти по 25 ml DCM, който се изхвърля/рециклира. След това към водния разтвор се добавя NaOH, докато pH стане около 10, и разтворът отново се промива с 3x 25mL DCM, който се събира и запазва.

Свободната основа на 5-MeO-MiPT се разтваря в DCM. Оттук нататък правете с нея каквото искате.

Как ви звучи това? По принцип първо направете имина с ацетон, след това метилирането с формалин като dmt, дори и добивът да е нисък, няколко грама са достатъчни, той е много силен.

някакви предложения или промени ? ще опитам след около месец, бихте ли направили нещо различно ?
 

Attachments

  • IsE7nTKRi6.jpg
    IsE7nTKRi6.jpg
    166.4 KB · Views: 494

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Звучи добре, но ако не разполагате с DCM, можете да замените с етилов алкохол.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Използването на NaBH4 може да е опасно заменете Na2CO3
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Вие предлагате не равнозначни вещества. Na2CO3 не може да замени NaBH4. Също така DCM е неполярен разтворител, докато EtOH е полярен.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Откъде взехте това ръководство?
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

просто един приятел го измисли , предполагам, че съм забравил , след разбъркване с ацетон , редукция с набх4 , и метилиране с формалин и набх4 , как звучи това.
Попаднах на синтез на MIPT от триптамин , предполагам, че ще е същото, само че използвайте 5meo-t
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Пишех го в тетрадката си, когато ми хрумна, че ацетоновият имин трябва първо да се редуцира до T-HN-iPr br преди метилирането...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Звучи интересно, опитайте и ни споделете резултатите си, моля =)
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

с удоволствие бих искал да допринеса за форума , ето синтез за мипт от триптамин от reddit , така че на теория просто го правя с 5meo-t , би трябвало да се получи 5meo-mipt нали ? , само предложение , какво би било по-добре за първата стъпка за образуване на 5 мео - изопропил ? , разбъркване за 24 часа при RT за да се получи иман , или да го направим като реакцията по-долу ? защото в този пост изглежда 15м при 0С е достатъчно и след това да го редуцираме.

4 грама триптамин (25 mmol) се разтварят в 100 ml метанол, това се охлажда до 0 С в ледена солна баня. Към разбъркващия се метанол бяха добавени 3,70 ml (50 mmol) ацетон, 15 минути по-късно бяха добавени 1,45 g NaBH4 (37,5 mmol) достатъчно бавно, за да се поддържа разтворът под 5c. Разбърква се в продължение на 60 минути в ледена баня. След 60 минути се разбърква на водна баня с температура 35 °С, за да се уталожи NaBH4, метанолът се охлажда обратно до 0 °С и се добавят 2,20 ml (25 mmol) от 37% разтвор на формалдехид. Това се разбърква в продължение на 60 минути, последвано от бавно добавяне на 0,65 g NaBH4 (17,5 mmol), което се охлажда и добавянето на формалдехид се повтаря. След добавянето се разбърква при RT в продължение на 48 часа. След това реакционната смес се излива в 100 ml 5% оцетна киселина, метанолът се дестилира и киселата фаза се промива 2 пъти по 30 ml ксилол. Киселата фаза преминава от кехлибарен цвят в много светложълт. Водната фаза се базифицира и екстрахира 3х25ml ацетон, ацетонът се изсушава над MgSO4 и се утаява като фумератна сол. Извлечени са 2,38 g MiPT фумерат.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Този има много повече смисъл
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Здравейте, да
Защо смятате, че IPA е по-добър от MeOH (който е показан и в двата метода)?
Можете да използвате TLC, за да проверите завършването на реакцията
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Не схващам реда на реакциите, защо добавяте формалдехида преди NaBH4, няма ли първо да искате да редуцирате изопропил-имина до изопропил-амин, а след това да добавите формалдехида и след това отново да го редуцирате, получавайки MiPT
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Мисля, че сте разбрали погрешно. Има правилна последователност: формалдехид и след това NaBH4
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Но не е ли необходимо първо да редуцирате имина, образуван при реакцията на триптамина с ацетон? Това е
Базов триптамин + ацетон -> имин
имин + набх4 -> изопропилтриптамин
изопропилтриптамин + формалдехид -> друг имин
този друг имин + набх4 -> MiPT

Не знаех, че нередуцираният имин може да реагира с формалдехида. Така ли е?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Помолих го да сподели резултата от този синтез. Вашата схема има повече смисъл. Авторът вероятно е получил някакъв малък добив поради това, че всичко реагира в един съд.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
@Bennychairman @Opal Авторът пише за 2,38 грама от 4 грама триптамин. 44% добив. Не е толкова лошо според ниската трудност на този синтез.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Неговата също така е много силна доза е 5-15 мг
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Какво ще кажете за получаването му от изопропил типтамин с директна метилиране от Me2SO4но аз онт знам дали 1H е склонен да бъде метилиран следователно най-убедителна защита на № ! с добро възстановяване wrhyng kadt е assas8
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Моля, извинете ме за езиковия ми превод, тъй като бях седнал и се опитах да пиша набързо, имах предвид дали случайно диметилсулфатът може да се използва за метилиране на моноизопропилтриптамин, без да се метилира хетероцикличният индолов азот (N1), и какъв може да е най-удобният метод за защита/депротекция. благодаря ви! И се извинявам както за "френския" си език, така и за липсата на здрав разум, обещавам, че съм по-добър, когато не съм седнал.

P.S. администрацията трябва да ми откаже публикуването на непоследователна химия.
 
Top