Синтез на 4mmc в етилов ацетат

The Villain

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Здравейте на всички.
Някой знае ли при каква температура и за колко време се извършва синтезът на 4mmc, като се използва разтворителят етилов ацетат?

Дали е същото като в толуен или бензен
3 часа и загряване на 60 градуса ?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Видеото гласи: "За да се справим с проблема, трябва да се погрижим за това:
- без нагряване
- 20 минути време за реакция
- промените в цвета са много видими

моят опит е :
- поддържайте при 40
- 30 минути време за реакция
- Промените в цвета са едва доловими, но в някакъв момент ще стане кафяв (когато е тъмножълт, просто изчакайте още).
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
Този срок ли е без използването на триетиламин?
Само 2б4м, метиламин и етилов ацетат?
Доколкото разбирам, етилов ацетат прави реакцията много по-бърза от DCM, поправете ме, ако греша.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Да. Без триетиламин.

Но въпреки бързината си, това не е маршрут, който използвам редовно.
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 27, 2023
Messages
26
Reaction score
16
Points
3
Не го предпочитате поради по-ниски добиви?
също така какъв е средният добив, който някой трябва да очаква от използването на ЕА?
също така процедурата за подкиселяване същата ли е, както при използването на DCM, когато се използва EA?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Не ми пука за играта с процента на добива, тъй като всичко това е говорене за маржове. Ще обясня по-долу.

На въпроса ви: когато се прави правилно, е възможно да се получат ~55%.
Процесът на подкиселяване е повече или по-малко същият.
Вижте видеото (и темата), както и новата тема

Повече от добивите ме интересуват провалите. А при етилацетата (дори повече, отколкото при DCM) рискът да се обърка нещо е по-голям. Когато използвате етилацетат като реакционен разтворител, подкиселяването може да доведе до тъмна каша и/или липса на утайка (+ пълен кош за боклук). По отношение на добива това е 0.

Всеки друг метод, който дава само 30 % добив, но е по-стабилен, е ясен победител, имхо.


Въпреки това етилацетатът е спасител, когато използвате DCM като реакционен разтворител, за да замените ацетона за подкиселяване, което намалява шанса за ярка цветна боя в продукта ви почти до нула.
Но това си има цена, която е (когато не разполагате с някакво професионално сушилно оборудване) по-трудно да изсушите продукта си своевременно и правилно, което води до оцветени корички, които трябва да се отстранят преди кристализацията (или просто да се смачкат, но по-добре да се изрежат тези (вътре е хубав бял, но влажен, прах).
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Имам чувството, че ЕА е най-лесният разтворител, буквално винаги чиста работа. Не знам какво се е случило, че казвате, че е лесно да се направи грешка. Мисля, че само пациентът с 1 капка на секунда при подкиселяване дава винаги добър резултат. Ако някой бърза и променя скоростта на капене, тогава има реален риск да се провали - това е вярно.

Направих успешно подкиселяване на DCM, използвайки ацетон, цветът беше почти бял - както и 1 капка киселина на секунда, но когато опитах с етилов ацетат друг път, това беше за известно време, така че признавам, че използването на ацетон е по-трудно с DCM, но като цяло ацетонът има своите предимства.
И в двата случая не получих наистина успешен добив, доколкото си спомням около 50% (dcm), но не помня какво точно направих, защото беше преди време и тествах някои "нови неща"
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Странична бележка: Нямам диплома по химия.
Това, което описах по-горе, е само мой опит и може да е, а може и да не е научно правилно.
 
Top